Sanatorija Jūsų mieste!

Registracija konsultacijai pas FMR gydytojus telefonu: (8-45) 500648, 8 683 04825, 8 683 05717


Jūs esate čia: Pagrindinis > Kineziterapija

Informacijos atnaujinimo data: 2021 10 27
» Kineziterapija

Kineziterapija – tai gydymas judesiu. Judėjimas – fiziologinis organizmo augimo ir vystymosi stimuliatorius, o judesys yra natūrali biologinė organizmo funkcija. Vienas labiausiai paplitusių aktyviosios kineziterapijos metodų - gydomieji fiziniai pratimai. Pacientas čia aktyvus gydymo proceso dalyvis ir nuo jo daug priklauso gydymo rezultatai. Ligonio aktyvus dalyvavimas, jo psichoemocinė pusiausvyra skatina reabilitacijos efektyvumą. Raumenų jėgą, lankstumą, ištvermę gali lavinti bet kurio amžiaus asmuo, tačiau reikia parinkti tinkamus pratimus ir jų intensyvumą. Kineziterapijos specialistai vieningai teigia, kad laiku skirta ir tinkamo sunkumo mankšta visada padeda.

 


Kineziterapijos gydomasis poveikis organizmui įvairiapusiškas, tai - pagrindinė fizinės medicinos ir reabilitacijos priemonė, skiriama beveik visų ligų atvejais. Kineziterapijos procedūros atitraukia ligonio dėmesį nuo minčių apie ligą, padeda įveikti nerimą, pamažu gerėja emocinė būklė, stimuliuojami fiziologiniai procesai, gerėja audinių trofika, judamojo aparato ir vidaus organų funkcijos, teigiamai veikiama centrinė nervų sistema, taip stimuliuojami atsistatymo procesai. Kineziterapija kaip reabilitacijos priemonė naudojama visose klinikinėse specialybėse ir ji gali būti skiriama labai anksti, vos tik ligonis pradeda sveikti.

 

 

Vienos ar kitos rūšies kineziterapija gali būti savarankiškas gydymo būdas, bet dažniausiai pacientams rekomenduojama komplekse su kitomis fizinės medicinos ir reabilitacijos procedūromis.

 

Kineziterapijos procedūros atliekamos vaikams ir suaugusiems, individualiai arba grupėmis. Individualios procedūros skiriamos sunkesniems ligoniams. Į grupes procedūroms parenkami panašiomis ligomis sergantys ar panašios organizmo funkcinės būklės, amžiaus pacientai. Fiziniai pratimai gali būti atliekami be įrankių ar prietaisų arba su įrankiais (kamuoliais, lazdomis, gumomis, svarmenimis ir kt.) ir prietaisais (gimnastikos sienelės, treniruokliai, ant Gymnic kamuolių, pusiausvyros plokštumų). Šie pratimai mažina arba didina krūvį, suteikia atramą, įvairina pratybas. Individualios procedūros trukmė – 5-20 min., grupinės – 15-40 minučių. Pirmos procedūros gali būti trumpinamos, iki pilno procedūros laiko prieinama palaipsniui, priklausomai nuo bendros paciento savijautos, atsižvelgiant į gretutinius susirgimus.


Pasyvių judesių mankšta (CPM) – procedūra, gydytojo skiriama pacientams, kuriems reikia atlikti pasyvius kelių ir klubų sąnarių judesius, gydant įvairios kilmės šių sąnarių mobilumo sutrikimą. Procedūra atliekama aparatu ARTROMOT-K2. Kineziterapeutui testuojant pacientą pagal specialią metodiką, nustatomi atitinkami parametrai: lenkimo ir tiesimo kampai, judesių tempas, pauzė tarp jų bei procedūros laikas. Procedūros trukmė iki 30 min.

 

Mūsų centre įrengtos 2 suaugusiųjų, 1 vaikų kineziterapijos salės, artimiausiu metu planuojame įrengti modernius pacientų persirengimo kambarius ir papildomą kineziterapijos salę.

 

Kaklo  raumenų treniruoklis HWS Trainer​ – 

Šis sertifikuotas gydymo metodas remiasi kaklo ir viršutinės krūtinės dalies raumenų funkciniu stabilizavimu, padeda gerinti raumenų koordinaciją ir propriocepciją, padeda aktyvinti kaklinę stuburo dalį stabilizuojančius raumenis, gerina tarpraumeninius ryšius. Pacientui ant galvos uždedamas ir pritvirtinamas specialus šalmas, ant kurio prifiksuota speciali spyruoklė su svareliu (100g, gali būti dedami ir 3 svareliai). Judėdamas svarelis sukuria nedidelius spyruoklės svyravimus ir virpesius, o gilieji kaklo raumenys turi tą poveikį stabilizuoti, neutralizuoti vibracijas. Pratimus galima atlikti visose trijose kūno plokštumose. HWS Trainer padeda didinti kaklo raumenų ir raiščių tamprumą, pagerina tarpslankstelinių diskų mitybą, paspartina gijimo procesą. Metodas tinkamas tiek pradinėse kaklo problemų gydymo stadijose, tiek vėlesnėse reabilitacijos stadijose raumenų ištvermės gerinimo tikslais, padeda gerinti laikyseną.

HWS Trainer tinkamas: reabilituojant pacientus po kaklo ir pečių juostos raumenų traumų, esant audinių įtampai, varginant kaklo tarpslankstelinių diskų problemoms, siekiant atplaiduoti funkcinius raumenų blokus, esant kaklo nervinių šaknelių spaudimo ar dirginimo simptomams.

Video (vokiečių kalba) apie HWS trainer galite pažiūrėti čia :

http://www.youtube.com/watch?v=-zZTMGYxuRQ

 

Čiurnos treniruoklis Medi Slipper

Pristatome naujovę - čiurnos treniruoklį, kuris ypatingas tuo, kad šio prietaiso pagalba atliekami judesiai visose plokštumose: inversija/eversija, plantarinė fleksija, dorsifleksija, pakreipimas į vidų ar į išorę, dalinis ar pilnas čiurnos sukamasis judesys. Judesius galima atlikti aktyviai arba pasyviai (treniruoklio pagalba), todėl šį preitaisą galima saugiai naudoti jau ankstyvosios reabilitacijos metu. 

Treniruoklio dėka greičiau atsistato čiurnos sąnario funkcija ir sustiprėja raumenys bei pažeisti raiščiai, stimuliuojami mechanoreceptoriai ir gerinama propriocepcija.

Italų gamybos Medi Slipper treniruoklis efektyvus gydant įvairius blauzdikaulio apatinės dalies ir čiurnos sužalojimus (išnirimus/panirimus, raiščių/raumenų patempimus ir plyšimus, kontraktūras, kulkšnelių lūžius), sveikstant po pėdos operacijų ar sužalojimų bei gydymui visais atvejais, kuomet judesiai per čiurnos sąnarį yra nepilnos amplitudės.

Procedūra skiriama fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo (atvykus konsultacijai su siuntimu arba be siuntimo, sumokėjus už gydytojo konsultaciją).

Video apie Medi Slipper treniruoklį galite rasti čia: http://www.youtube.com/watch?v=EHTB2MlnTYg


Nemuno g. 75, LT 37355 Panevėžys, Tel.: (8 45) 500650, 8 683 04825, 8 683 05717, 8 663 13631 el.paštas: info@fmrc.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 148413426
Cituojant svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
©2010-2020 Viešoji įstaiga Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centras
Panevėžio savivaldybė Panevėžio TLK ESPBI ESPBI